Важливість для України головування Хорватії в Раді ЄС

Хорватія розпочала головування у керуючому органі Європейського Союзу. За правилами головуватиме вона півроку, після неї очолить Раду міністрів Євросоюзу Німеччина.

Відомо, що головуюча країна може впливати на формування порядку денного цього органу. До Нового року Європейський Союз погодив програму хорватського головування, основним девізоми якого є «Сильна Європа у світі, повним викликів». Однак, всупереч очікуванням українського уряду, наша держава не увійшла офіційних пріоритетів головування. Водночас, хорватами було опубліковано документ на 52 сторінках хорватською мовою, у якому Україну було згадано двічі.
«Хорватське головування буде продовжувати працювати над виконанням цілей політики Східного партнерства і надалі розвивати співпрацю з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною, підтримуючи процеси реформ, особливо в умовах викликів, з якими вони стикаються. Під час хорватського головування будуть обговорені пріоритети та цілі на період після 2020 року, в цьому контексті відбудеться саміт Східного партнерства. Зусилля по всебічному подолання кризи в Україні та пом’якшення наслідків конфлікту також будуть пріоритетом для головування».

Слід зазначити, що наразі невідомо, хто буде лідером Хорватської Ресупбліки на час головування. 5 січня відбудеться другий тур президентських виборів, на яких визначено 2 суперника: чинний президент Колінда Грабар-Кітарович буде протистояти лівому екс-прем’єру.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *